Soczewki kontaktowe a ciąża

Porady 14 0

Wiele ciężarnych użytkowniczek soczewek kontaktowych zastanawia się czy nie powinny zamienić ich na okulary. Przyszłe mamy szczególnie dbają o swoje zdrowie i często mają obawy czy liczne zmiany hormonalne zachodzące w ich ciele mają związek z użytkowaniem soczewek kontaktowych oraz czy w ten sposób nie zaszkodzą sobie i dziecku.

Ginekolodzy położnicy zapewniają, że nie ma przeciwwskazań użytkowania soczewek kontaktowych przez kobiety w ciąży.

Mimo, że nie ma przeciwwskazań do korzystania z soczewek kontaktowych przez kobiety w ciąży, to wiele przyszłych mam skarży się na różnego typu dolegliwości związane ze wzrokiem. W ciele kobiety zachodzi mnóstwo zmian, również tych hormonalnych, które mogą powodować problemy z gorszą jakością widzenia oraz niewystarczającym nawilżeniem gałki ocznej.

Z medycznego punktu widzenia kobiety mogą nosić soczewki kontaktowe, jeśli nie odczuwają żadnych dolegliwości czy dyskomfortu w trakcie użytkowania.

W związku z ryzykiem wystąpienia zespołu suchego oka, przyszłe mamy powinny wybierać soczewki kontaktowe o wysokiej tlenoprzepuszczalności. Idealnym rozwiązaniem będą soczewki Biofinity, wykonane z najnowszej technologii materiału Aquaform. Biofinity, to obecnie jedne z najlepszych miesięcznych soczewek kontaktowych na rynku, idealnie łączą w sobie przepuszczalność powietrza i nawilżenie. Jeśli chodzi o soczewki jednodniowe warto wybrać ACUVUE® OASYS 1-Day with HydraLuxe, to nowej generacji soczewki zapewniające niesamowity komfort przez wiele godzin użytkowania, zadbają również o ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Zaleca się zamienić soczewki na okulary na czas porodu.

Nie zaleca się, aby kobieta w trakcie porodu miała na sobie soczewki kontaktowe. W trakcie porodu siłami natury wzrasta ciśnienie wewnątrzgałkowe, dlatego specjaliści zalecają rodzić w okularach.

Należy również pamiętać, że poród niesie za sobą ryzyko komplikacji, często wtedy lekarz podejmuje decyzję o tzw. cesarskim cięciu. W takiej sytuacji konieczne jest wyjęcie soczewek, warto więc nie dokładać sobie dodatkowego stresu i założyć okulary .

© Copyright 2018 Trójmiasto FIT