Endodoncja – najskuteczniejsza, najdokładniejsza metoda leczenia chorego zęba

Uncategorized 3 0

Stomatologia – jedna z dziedzin medycyny

Stomatologia jest jedną z dziedzin medycyny, do której zakresu zaliczają się między innymi: profilaktyka, stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, pedodoncja, endodoncja, protetyka, implantologia, chirurgia. Zakres działań stomatologicznych jest bardzo rozbudowany. Stomatologia stawia przede wszystkim na profilaktykę oraz dbałość o higienę jamy ustnej. W szczególnych przypadkach zajmuje się także leczeniem, nadstawianiem ukruszonych koron zębów, implantologią, protetyką, chirurgią. Stomatologia to także wybielanie zębów, porcelanowe korony oraz licówki, biżuteria nazębna oraz leczenie uzębienia u najmłodszych, ortodoncja.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe, fachowo nazywane jest endodoncją. Jest to jeden z zabiegów stomatologicznych. Jest to najskuteczniejsza, najdokładniejsza metoda leczenia nieodwracalnych stanów zapalnych miazgi zębowej. Leczenie kanałowe Kraków polega na:

  1. wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego, które dokładnie obrazuje długość oraz kształt korzenia,
  2. dokładnym wyczyszczeniu zęba wraz z korzeniem,
  3. wypełnieniu korzenia specjalnym materiałem, aby nie dochodziło do stanów zapalnych,
  4. wypełnieniem zęba wypełnieniem, plombą, najczęściej światłoutwardzalną. Jest ona najskuteczniejsza, najbardziej wytrzymała.

Endodoncja jest procesem długotrwałym, żmudnym, czasochłonnym, kosztownym. Leczenie kanałowe nie odbywa się na jednej wizycie. Potrzeba kilku wizyt aby ząb był dokładnie wyleczony. Jest to bardzo skuteczny zabieg stomatologiczny.

Więcej informacji na https://krakowleczeniekanalowe.pl/

 

© Copyright 2018 Trójmiasto FIT